«Зелений тариф» - це державна програма яка розпочала працювати в 2009 році. Основне завдання програми полягає в придбанні за допомогою підприємства «Енергоринок» у приватних і юридичних осіб електроенергії, виробленої за допомогою альтернативних джерел: сонячних електростанцій, вітрогенераторів, міні гідроелектростанцій і геотермальних джерел. Це було зроблено задля стимулювання приватних підприємців в Україні використовувати альтернативну енергію, для того щоб знизити використання нафти, газу, вугілля.

Зелений тариф в Україні

Багато людей цікавить питання, за яку кількість часу, можна покрити витрати та повернути кошти.
Є декілька факторів на які варто звернути увагу:
  • Який тип сонячної електростанції. Якщо Ви замовите мережеву електростанцію, вона окупиться швидше ніж гібридна, тому що в комплект встановлення входить сонячні батареї та мережевий інвертор.
  • Також, ключове значення при розрахунку є потужність. Рекомендуємо для прорахунку щомісячних та щоквартальних витрат електроенергії, залучати компетентних фахівців. Чим менше ви споживаєте електроенергію, тим більше Ви зможете продати по «зеленому тарифу».
  • Зверніть увагу на географічне розташування, якщо розмістити сонячні батареї на південній стороні, Ви автоматично отримаєте максимальний обсяг сонячної радіації.
  • Не використовуйте не перевірених виробників або дешеву комплектацію! Це знижує ефективність роботи на 10 – 15%. Якщо Ви вирішите економити та купити не якісне обладнання, будьте готові, що таке обладнання в літній період може дати збій в роботі та Ви будете мати значні збитки.
  • Монтаж. Один з найважливіших факторів, їм має займатися тільки фахівець, який зможе надати Вам вичерпну консультацію з усіх питань.
  • Приватний домовласник може підключити за зеленим тарифом сонячні батареї потужністю до 30 кВт. Процес підключення потребує технічних, організаційних та юридичних навиків.