«Зелений тариф» - це державна програма яка розпочала працювати в 2009 році. Основне завдання програми полягає в придбанні за допомогою підприємства «Енергоринок» у приватних і юридичних осіб електроенергії, виробленої за допомогою альтернативних джерел: сонячних електростанцій, вітрогенераторів, міні гідроелектростанцій і геотермальних джерел.
Це було зроблено задля стимулювання приватних підприємців в Україні використовувати альтернативну енергію, для того щоб знизити використання нафти, газу, вугілля.
Зелений тариф в Україні
Багато людей цікавить питання, за яку кількість часу, можна покрити витрати та повернути кошти.
Є декілька факторів на які варто звернути увагу:
Який тип сонячної електростанції. Якщо Ви замовите мережеву електростанцію, вона окупиться швидше ніж гібридна, тому що в комплект встановлення входить сонячні батареї та мережевий інвертор. Також, ключове значення при розрахунку є потужність. Рекомендуємо для прорахунку щомісячних та щоквартальних витрат електроенергії, залучати компетентних фахівців. Чим менше ви споживаєте електроенергію, тим більше Ви зможете продати по «зеленому тарифу». Зверніть увагу на географічне розташування, якщо розмістити сонячні батареї на південній стороні, Ви автоматично отримаєте максимальний обсяг сонячної радіації. Не використовуйте не перевірених виробників або дешеву комплектацію! Це знижує ефективність роботи на 10 – 15%. Якщо Ви вирішите економити та купити не якісне обладнання, будьте готові, що таке обладнання в літній період може дати збій в роботі та Ви будете мати значні збитки. Монтаж. Один з найважливіших факторів, їм має займатися тільки фахівець, який зможе надати Вам вичерпну консультацію з усіх питань. Приватний домовласник може підключити за зеленим тарифом сонячні батареї потужністю до 30 кВт. Процес підключення потребує технічних, організаційних та юридичних навиків.